Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Troeteleik van Ulvenhout

  •  
02-12-2016
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
1040 keer bekeken
  •  
troeteleik
Bijna iedereen kent hem: de oude eikenboom bij Ulvenhout. Al meer dan dertig jaar staat hij prominent in de middenberm van de A58. Maar de snelweg moet verbreed en voor de boom is geen plaats meer. Het protest groeit.
De Bomenstichting kondigde al meteen verzet aan, net als dertig jaar geleden. Toen werden veel bomen van landgoed Anneville gekapt voor de aanleg van de A58. De troeteleik bleef gespaard, omdat hij precies in de middenberm van de A58 stond. Nu is dat niet langer mogelijk, want de middenberm gaat gebruikt worden voor de verbreding van de snelweg. Omdat de boom meer dan 160 jaar oud is, is verplaatsing niet mogelijk. 
Advertentie
Dit is reclame van STER
De Bomenstichting gaat binnenkort samen met Rijkswaterstaat kijken of er nog een oplossing te bedenken is waardoor de boom gespaard kan blijven.
Lees hier informatie over donaties aan de Bomenstichting

Meer over:

eik, bomen, troeteleik
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

Omschrijving *

Typ hier je reactie...


0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Reacties (4)

Henk van der Weijst
Henk van der Weijst
9 dec. 2016 - 21:17
Kan de eik soms enkele meter opzij verplaatst worden, zodat de nieuwe locatie samenvalt met de nieuwe geplande middenberm afscheiding ?
buiteninbalans
buiteninbalans
4 dec. 2016 - 13:51
Als je zou berekenen hoeveel fijnstof deze boom wegvangt, en dus bijdraagt aan schonere gezondere lucht in de omgeving van deze weg, is het eigenlijk vreemd dat men niet wil investeren in behoud van deze boom. Natuurlijk is dit de kosten waard! Als protest tegen dit kromme beleid wil ik graag doneren aan de Bomenstichting.
phoenice
phoenice
2 dec. 2016 - 18:56
 Zou je wel willen Rens maar ik vrees dat die droom nooit zal uitkomen. De mensen zijn teveel gehecht aan hun troetelautotjes. Aan het verkeer gaan wij ten onder en de overbevolking. Ook in het plaatsje Dieren zag ik de gruwelijke boomkap die daar heeft plaatsgevonden. En dit blijft doorgaan tot mens en dier stikken door zuurstoftekort.
grassprietteller
grassprietteller
2 dec. 2016 - 12:47
Komt vroege vogels met ons in actie om de Eik te laten staan, en de weg om te leggen en /of niet te verbreden? over 20 30 jaar zijn er toch geen files meer omdat de auto in de huidige vorm er niet meer functioneert, en de eik nog touschouwer kan zijn van meer rationele vormen van vervoer.Boomwijze groet Rens van der Linden

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor