Deze week rukt Menno in Vroege Vogels TV uit om de grote kruisbek te zien op Texel.
Milouska vaart met een nieuwe onderzoeksboot de woelige baren van het Markermeer op. Verder speurt muizenexpert Merijn van den Hoogenhoff naar de zeldzame noordse woelmuis op Tiengemeten.
Er zijn weer grote kruisbekken in het land. Dat komt maar heel af en toe voor. Vogelaars rukken dan ook massaal uit om deze vogeltjes te bekijken, bijvoorbeeld op Texel.
Het gaat niet goed met het Markermeer: vogels en vissen zijn er hard achteruit gehold sinds dit stukje IJsselmeer is ingedamd door de Houtribdijk. Onderzoek van de bodem moet uitwijzen wat er precies misgaat in het water.
Advertentie
Dit is reclame van STER
De noordse woelmuis is een zeldzaam dier, dat maar op enkele plekken in ons land voorkomt. Muizenteller Merijn van den Hoogenhoff inventariseert deze bijzondere muis op het eiland Tiengemeten.