Prachtige rups kerstkind Geplaatst op 10-06-2025 om 20:23 Deel op Facebook Deel op Twitter Wie kan me meer vertellen over deze rups? Ik zag er meerdere op de Verbascum tijdens het onkruid wieden.
jeanette Geplaatst op 11-06-2025 om 08:48 Heel goed dat je de waardplant noemt want o.a. daaraan is deze rups gebonden.Het is die van de de kuifvlinder (Cucullia verbasci). Een nachtvlinder uit de familie van de nachtuiltjes.De rups van de Helmkruidvlinder lijkt er erg op, maar er zijn een paar kleine verschillen. Meer daarover is hier te lezen.
Log in om te reageren
InloggenNog geen account? Registreer je nu
Reacties (2)
Jeanette, dank je wel.
Heel goed dat je de waardplant noemt want o.a. daaraan is deze rups gebonden.
Het is die van de de kuifvlinder (Cucullia verbasci). Een nachtvlinder uit de familie van de nachtuiltjes.
De rups van de Helmkruidvlinder lijkt er erg op, maar er zijn een paar kleine verschillen. Meer daarover is hier te lezen.