In vijver bij bezoekerscentrum Dwingelderveld op blad van drijvend fonteinkruid aangetroffen. Is dit ook een wants? Aan de linkerkant zijn volgens mij ook nog nimfen/larven te zien van de groene rietcicade.
Blijf op de hoogte
Houd mij per mail op de hoogte van nieuwe reacties op deze vraag.
Log in om te reageren
InloggenNog geen account? Registreer je nu
Reacties (9)
Leuke waarneming, Tjerk! Zie dat ze daar ook eerder zijn gezien...ga ik binnenkort ook maar eens even kijken.
Jeanette, zie onderstaande link:
https://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=428764.0
Zilveren schaatsenrijder - Gerris argentatus is goedgekeurd door dé kenner op wrn.
Verrassend! Ik zal de cicade vanavond invoeren op waarneming.nl.
Zie dat Arp er op waarneming een opmerking bij heeft geplaatst; hier te volgen.
Wist ook niet dat er nog een tweede soort cicades is die er sterk op lijkt....weer wat geleerd!
Bedankt, Jeanette. Ik zal de wants via ingevoerde waarneming op het forum plaatsen. Ik laat een reactie eventueel wel weten hier.
Bij de info op wrn. staat dit:
Misschien een Zilveren schaatsenrijder - Gerris argentatus, Tjerk?
Die Groene rietcicades zijn volw. beesten; de larven/nimfen zien er anders uit.
Die blauwe ex. zouden weleens mannetjes kunnen zijn, maar eerlijk gezegd weet ik ook niet goed hoe je de sexen nou precies kunt onderscheiden.
die grote moet een schaatsenrijder zijn (Gerris sp.) maar welke soort het precies is, wordt mij niet direct duidelijk