Aziatisch hoornaars.

Profielfoto van cegrundmann
cegrundmann

De Aziatische hoornaar (Vespa velutina) is nu in Nederland gevestigd. Op veel plaatsen kan je ze zien. Een paar weken geleden liepen we door het vijverbos aan de Breudijk (google maps 52.101335, 4.959845) in Harmelen. Daar had een lokale imkervereniging een aantal lokpotjes opgehangen om te kijken of deze hoornaar daar voor komt in de hoop het nest te vinden.
Op een bepaald moment zag ik iets aan de kant van het pad bewegen. Drie Aziatische hoornaars hadden het lijkje van een muis gevonden en deden zich te goed aan het vlees van die muis. Een klein stukje verderop zagen we nog twee van deze wespen, in totaal dus vijf stuks.
Op de foto zie je maar twee wespen tegelijk, de derde bleef op een beetje afstand en nam de plaats van een wesp in toen die volgegeten wegvloog.
Ze komen dus zeker weten in dit stukje bos voor, geen goed nieuws voor de imkers in de buurt.

  • 0x
  • 64
  • Aziatische hoornaar
  • Vespa velutina
  • Geleedpotigen
  • Het vijverbos aan de Breudijk (google maps 52.101335, 4.959845) in Harmelen.

Blijf op de hoogte

Houd mij per mail op de hoogte van nieuwe reacties op deze foto.

Inloggen

Log in om te reageren

Inloggen

Nog geen account? Registreer je nu

Upload en deel je foto's

Foto uploaden

Meer van deze fotograaf

meer foto's