Dove Heidelucifer

Profielfoto van ladyannoriginal
ladyannoriginal

Dove heidelucifers zijn heel bescheiden. Niet alleen duidelijk minder algemeen maar ook nog eens minder scheutig met de verfkwast dan veel andere soorten, zoals het rood- en bruin bekermos. Geen bekers met opgezwollen randen maar een bijna kaal steeltje met een rood kopje. De dove heidelucifer is een korstmos.

Deze ‘lucifer’ is staafvormig, rechtopstaand, onvertakt of bovenaan fijn vertakt. Onderaan de takjes bevinden zich veel blaadjes.

Als je goed zoekt, zal je hem altijd wel vinden, want hij is niet zeldzaam. Met de rode vruchtlichamen is hij onmiskenbaar. Ontbreken die, dan is hij te herkennen aan de lichtgroene kleur en het grijzige poederige (melige) oppervlak van de takjes. Dit verklaart ook zijn tweede naam “Melige heidelucifer”.

De aanduiding "dove" verwijst naar het uiterlijk van het korstmos, namelijk dat het er "doof", mat of melig uitziet.

Foto van 7.2.2026

Bron: groen-natuurlijk.nl

  • 0x
  • 19
  • Dove Heidelucifer
  • Cladonia macilenta
  • Overig
  • Nat. Park Drents-Friese Wold

Blijf op de hoogte

Houd mij per mail op de hoogte van nieuwe reacties op deze foto.

Inloggen

Log in om te reageren

Inloggen

Nog geen account? Registreer je nu

Reacties (3)

Profielfoto van barky
barky

Goed gelukt en mooi met de druppels

vrgr Annelies V.

Profielfoto van hannitsko
hannitsko

De druppels maken het nog leuker1 Mooie foto!

Groet van Hanneke

Profielfoto van ansbissels
ansbissels
Heel mooi met de druppels erop

Upload en deel je foto's

Foto uploaden

Meer van deze fotograaf

meer foto's