Harig wilgenroosje

Profielfoto van daksaya
daksaya

De verklaring is logisch. De bladeren lijken op die van een wilg, en de groeiplaats is ook vaak bij wilgen. De plant is absoluut geen roos, maar is wel een opvallende bloem (als een roos) tussen al dat groen en naast die wilgen. En natuurlijk harig, zelfs de stamper!!

Een prachtig verhaal over deze plant afkomstig van de site van IVN-Leiden (zie links).

In de zomer zijn vele vlakten en open plekken prachtig rozerood gekleurd door de bloemtrossen van de wilgenroosjes. Het ontstaan van het wilgenroosje is een romantisch verhaal.

Lang, lang geleden leefde aan de rand van het bos, te midden van prachtige bloemen een elfenfamilie in een wilde rozenstruik. Op warme zomerdagen speelden de kleine elfjes in de koele schaduw van het bos, aan de rand van een meertje. Op een mooie dag speelde een elfje aan de voet van een oude grote wilg, toen ze blij verrast een klein kaboutertje naar beneden zag klimmen. Sinds die dag speelden het elfje en het kaboutertje op alle warme dagen samen in het koele bos.
Toen zij groter groeiden werden ze verliefd op elkaar. Zij vertelden het aan hun ouders dat ze samen wilden gaan wonen. De verbazing en ontzetting bij de wederzijdse ouders was zo groot dat ze het hun kinderen verboden. Elfen en kabouter trouwen niet met elkaar! Elfen trouwen met elfen en kabouters met kabouters.
Het bedroefde elfje en de verdrietige kabouter vroegen de elfenkoningin om raad en goedkeuring. Deze zei: "een kabouter en een elfje op één kussen, daar zit de duivel tussen". De kabouter ging terug naar zijn wilg en treurde wekenlang, waardoor zijn wilg in een treurwilg veranderde. Ook het elfje ging terug naar haar rozenstruik aan de rand van het bos en huilde dagenlang. De elfenkoningin kon deze droefenis niet aanzien en trok op een heldere herfstdag naar de kabouterkoning voor overleg. Gezamenlijk besloten zij in grote wijsheid dat de twee voor altijd samen mochten leven, maar niet in de gedaante van elf en kabouter maar in een nieuwe gedaante: in de vorm het Wilgenroosje. Dankbaar en gelukkig aanvaarden ze het voorstel.
En zo leefden ze nog lang en gelukkig en kregen vele nakomelingen.
Bron: http://www.plantennamen.info/

Met dank aan Anthea voor determinatie.

  • 0x
  • 733
  • Harig wilgenroosje
  • Epilobium hirsutum
  • Planten

Blijf op de hoogte

Houd mij per mail op de hoogte van nieuwe reacties op deze foto.

Inloggen

Log in om te reageren

Inloggen

Nog geen account? Registreer je nu

Reacties (6)

Profielfoto van geugjesRia
geugjesRia
Oh... wat een prachtig verhaal!!
Profielfoto van joanne
joanne
Heel mooi .Bedankt ook voor de tekst.
Fijn weekend!
gr joanne
Profielfoto van kanjer
kanjer
Super!!
Hg
Frieda
Profielfoto van anthea
anthea
Wat een geweldig sprookje en alles komt weer goed!! Met mij ook hoor Paul alles is ok!


H.gr van
Profielfoto van daksaya
daksaya
Hartelijk dank Anthea! Gaat het trouwens weer een beetje? Gr.Paul
Profielfoto van anthea
anthea
Dit is volgens mij het Harig wilgenroosje(Epilobium hirsutum).
Prachtig Paul mooi scherp en fantastisch van kleur!!

H.gr van

Upload en deel je foto's

Foto uploaden

Meer van deze fotograaf

meer foto's