Gewone oorworm

Profielfoto van wolfgang_josten
wolfgang_josten

De gewone oorworm (Forficula auricularia) is een veelvoorkomend insect, bekend om de karakteristieke tangvormige aanhangsels (cerci) aan de achterzijde van zijn lichaam. Ondanks wijdverbreide mythes, is de oorworm niet schadelijk voor mensen en kruipt hij niet in oren om eitjes te leggen.
Het insect is slank en afgeplat, ongeveer 1,2 tot 1,5 cm lang, met een glanzend bruin lichaam.De opvallende tangen worden voornamelijk gebruikt voor verdediging tegen kleinere roofdieren, tijdens de paring en om de vliesdunne achtervleugels op te vouwen.
Oorwormen zijn nachtdieren en overdag verstoppen ze zich in donkere, vochtige, nauwe spleten en holtes, zoals onder stenen, in composthopen, of onder losse boomschors.
Deze zat goed verstop in een grashalm.
Ik zag hem in een bos vlak bij Hulst in Zeeuws-Vlaanderen.

Blijf op de hoogte

Houd mij per mail op de hoogte van nieuwe reacties op deze foto.

Inloggen

Log in om te reageren

Inloggen

Nog geen account? Registreer je nu

Reacties (2)

Profielfoto van hannitsko
hannitsko

Die zit goed verstopt, maar jij zag hem wel.

groet Hanneke

Profielfoto van ansberta
ansberta

die zit daar mooi verscholen

gr,hans

Upload en deel je foto's

Foto uploaden

Meer van deze fotograaf

meer foto's