Wat voor eend is dit?
Ik zag deze eend in Nieuwegein in het bijzijn van een wilde eend(v) met 2 pulletjes. Hij bleef haar dicht bij haar in de buurt en zij jaagde hem niet weg. Ze trokken echt met elkaar op, zo leek het althans. Ik zou graag willen weten wat voor eend het is, en of een eventuele paring met een wilde eend nakomelingen zou kunnen produceren.
Log in om te reageren
InloggenNog geen account? Registreer je nu
Reacties (18)
Hybride/kruising Witoogeend en Kuifeend? Die is het dus niet; mist de witte stuit.
Van gokken wordt je dus niet zoveel wijzer, Jasmijn.....helaas.
Weet je wat; ik zet de vraag wel even op het vogelforum van waarneming.nl. Daar zitten mensen die er veel verstand van hebben. De link plaats ik daarna hier, zodat de antwoorden te volgen zijn.
Is familie van elkaar: Aythya, duikeenden. Ook toppereend hoort er nog bij. Wel heel apart en leuk om op te zoeken.
Gr. Ingrid
Op internet kom ik alleen tegen dat er hybride Witoogeenden gesignaleerd zijn als kruising Witoogeend met Tafeleend of Kuifeend.
Groet, Minke.
Bedankt voor jullie antwoorden.
@ikIngrid je zegt;een hybride eend, dus een wilde eend en bijvoorbeeld een witoogeend kunnen gewoon nakomelingen krijgen?
Gr. Ingrid
Ik twijfel nu ook wel een beetje.
Die donkere hals past beter bij kuifeend en... is het oog echt wit.
Twijfelgeval denk ik.
Groeten, Wil
Oei, ...lijkt mij een witoogeend.
Zeldzame vogel.
Zie https://waarneming.nl/soort/info/772
Groeten, Wil
Gr. Ingrid